Hledat
Personal menu
Filters
Close

Péče o kočku

10. února 2014

Čistá a lesklá srst vaší kočky svědčí o jejím dobrém zdraví. Použitím vhodných prostředků však můžete podpořit růst srsti a zlepšit její lesk. Kočky jsou od přírody čistá zvířata a jejich péči nemusíte věnovat příliš mnoho času. Krátkosrsté kočky vyžadují jen velmi malou péči, ale dlouhosrsté kočky vaší pravidelnou péči potřebují. Dlouhosrsté perské kočky vyžadují každodenní péči! Tři nejdůležitější věci, které můžete pro kočku udělat je koupání, vykartáčování srsti a ostříhání drápů. Pokud na tyto věci procedury navyknete od kotěte, bude je milovat po celý život!

Beaphar nabízí širokou paletu výrobků pro čištění srsti a odstraňování pachu, které zajistí vaší kočce příjemnou vůni a krásnou lesklou srst.
 

Srst

Vaše kočka asi nebude mít příliš ráda vodu. Přesto je nutná pravidelná koupel. Je nutno mít na paměti, že špinavá kočka spolkne při olizování srsti velké množství špíny a může mít žaludeční problémy. Kromě toho kočka bez pomoci neodstraní ze srsti všechny páchnoucí látky. Pokud má vaše kočka citlivou kůži, použijte Beaphar Premium shampoo pro kočky. Tento šampon je velmi jemný, ale přesto spolehlivě vyčistí srst i kůži.
 

Oči

Oči koček jsou choulostivé smyslové orgány. Vaše kočka by měla mít lesklé oči. Kalné nebo zarudlé oči je nutno pravidelně ošetřovat: k čištění očí použijte kapky Beaphar Oftal. Tyto kapky stimulují samočisticí schopnosti očí k odstranění prachu, špíny, atd. účinkem slzení. Doporučuje se používat oční kapky dvakrát týdně.
 

Uši

Když si vaše kočka neustále škrábe uši, asi jste zanedbali péči o jejich čistotu. Kočce je nutno zkontrolovat uši pravidelně každý týden, jestli nejsou znečištěné ušním mazem. K čištění uší nikdy nepoužívejte tyčinku s vatou nebo nějaký ostrý předmět obalený vatou. K čištění uší pravidelně použijte Beaphar Ear Cleaner. Ten změkčí ušní maz a má ochlazující účinek. Po ošetření uší pomocí tohoto produktu odstraňte ušní maz vatou. Pokud při čištění vytéká z uší hnědá látka, kontaktujte veterináře. Veterináře navštivte i v případě, když v uších najdete strupy nebo červenou kůži.
 
U mnoha koček, zejména u koček se světle zbarvenou srstí, je kůže a srst okolo očí účinkem slz odbarvená. K odstranění těchto skvrn a opětnému získání lesku srsti okolo očí použijte Beaphar Tear Stain Remover. Po vydatném vyskotačení se sousedovým psem nebo kočkou může vypadat váš miláček trochu neupraveně. Když zjistíte poranění očního víčka nebo tkáně spojivek, použijte oční mast Beaphar Eye Ointment se zklidňujícím, hojivým účinkem. Pokud máte obavy o zdraví kočky, nebo pokud je zranění vážené, poraďte se s veterinářem.
 

Drápy

Když má vaše kočka možnost výběhu a šplhání na stromy, nebude pravděpodobně nutno jí stříhat drápy. Siamským (a podobným) kočkám dorůstají příliš dlouhé drápy, které můžete odstřihnout běžnými kleštičkami (k dostání je několik druhů kleštiček na nehty). Nikdy nestříhejte drápy do živého masa, neboť je to pro kočku bolestivé a můžete způsobit krvácení. Případně je možno požádat o ostřihání drápů veterináře.

 

Vložte svůj komentář